Facebook ve Instagram Reklamları


Facebook ve instagram reklamlarıyla ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize kolayca tanıtabiliriz. Google reklamlarından farklı bir reklam algoritmasına sahip facebook reklamlarında müşteri kitlenizin ilgi alanlarını, yaş aralıklarını, ebeveynlik durumunu, bulunduğu şehri filtreleyerek reklamlar oluşturabiliriz. 

Günümüzde eski zamanlara göre daha popüler olan Instagram’da, hikaye bölümlerine, normal akış alanlarına reklam verebiliriz. Reklamların kalite puanlarının yüksek olması, daha az maliyetle daha fazla kişiye ulaşmak demektir. Kısacası bir uzman değilseniz, bu alanda vereceğiniz reklamlarda paranızı boş yere harcayabileceğinizi unutmamalısınız.  


Facebook Reklamlarında Başarı Sağlamak

Facebook ve instagram reklamlarının, hatta tüm reklamcılığın başarılı olup olmadığını gösteren metrik satıştır. Eğer marka bilinirliği üzerine bir stratejiniz yoksa, reklam verip satış elde etmemek, başarısızlık demektir.  

Reklam metinleri, açılış sayfası tasarımları, hedef kitle ve reklam görseli gibi kendi içinde birden fazla değişkene bağlı facebook reklamlarında başarıyı elde etmek, sandığınız veya anlatıldığı kadar kolay değildir. 

Tüm bu çalışmaların profesyonelce, teknik altyapılara hakim uzmanlar tarafından yapılması size avantaj sağlayacaktır. Boş yere harcanacak bütçeyi, reklamlarınızı optimize etmesi için bir ajansa veya danışmana vermek,  paranızın sürekli boş yere gitmesinden daha mantıklı  olacaktır. 

Facebook ve instagram reklamları ile ilgili danışmanlık taleplerinizi iletişim bölümündeki numaralardan ve mail adresimizden bize iletebilir, fiyat teklifi isteyebilirsiniz.