Satış SözleşmesiMADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER


Adı / Ünvanı : Wordpressofisi.com ( Polen Medya Yazılım ve Bilişim Hizmetleri )
Adresi:  İkitelli O.S.B Ziya Gökalp Mah. Giyim Zaanatkarları Sitesi 4.Ada B Blok Kat : 4 No: 409 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL
Telefon: 0212 909 82 52
Email : bilgi@wordpressofisi.com


1.2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

www.wordpressofisi.com sitesine üye olurken kullanılan ad / soyad, adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Ünvanı :  ...............
Adresi :  .............
Telefon :  .............
E-posta : .............MADDE 2 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www.wordpressofisi.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini ( eticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı,satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı ,şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık ,anlaşılır ve internet ortamına ( eticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

wordpressofisi.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE-3  MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI


3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı : .............
Kodlama Dili : .............
Ürünün Miktarı/Adedi : .............
Ürünün Fiyatı : .............

Ürünün Vergisi : ............
Ürünün Özellikleri : .............


3.2 Teslimat Şekli


wordpressofisi.com sitesinde satılan ürünler elektronik ortamda kullanılan / medya dosyası ve yazılım programlama dosyalarıdır. Teslimat şekli online olarak yapılmaktadır. Dosya transferi talep eden müşterilerin yazılım dosyaları, ileteceği sunucu üzerine kurularak teslim edilecektir. Dosya transferi istemeyenlere kullanıcı adı ve şifre bilgisi iletilecektir. İletilecek olan maillerin spama düşmesi, sms'in ulaşmaması gibi teknik sorunlar wordpressofisi.com sorumluluğunda değildir. Kurulum oluşabilecek teknik sorunlar, doğal afetler, yakın cenaze törenleri vb. olağanüstü durumlarda en geç 7 iş günü içinde yapılacaktır.


MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER


4.1 - ALICI, Madde3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi / kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, değişim veya iade talep etmesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.3 – Wordpressofisi.com, sözleşme konusu ürünün örnek demoda görüldüğü şekliyle, teslim edilmesinden sorumludur. Ürün hakkında detaylar açıklama sayfasında yazdığı gibidir. Bunun haricinde yapılan tüm ek işlemler, ek ücrete tabi olup, yapılıp yapılmamasına satıcı karar verir. 

4.4 – Hazır web sitelerinde ek özelleştirmeler müşteri talepleri doğrultusunda ek ücret dahilinde yapılmaktadır.Talep edilen özellik sistem altyapısına uygun değilse, SATICI güncelleştirme yapmama hakkını saklı tutar. Alıcı satın alma işlemi yaparken, demo sitelerde görülen, hazır ürünleri satın almaktadır.Ek özelliklerden doğacak  ek ücret ve zaman mail veya telefon üzerinden alıcı ile görüşülecektir. 

4.5 - Söz konusu hizmet (web sitesi) SATICININ sunucu  altyapısını sağlayan yer sağlayıcı firma tarafından barındırılıyorsa, sunucu kaynaklı kesinti, kapanma vb. teknik sorunlardan, maddi veya manevi kayıplardan sorumlu değildir. 

4.6 - Sitesini wordpressofisi.com sunucularında barındıran müşteri için ; hazır wordpress web sitesi hizmeti satın alınan günden itibaren 1 yıllık süreyi kapsar. Bu süre bitiminde alıcıya mail, sms ve telefon aracılığıyla süre biteceğine dair bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirme sırasında ulaşılamayan, cevap vermeyen alıcıların ürün veya hizmetleri yenileme tarihi geldiğinde ödenmediği takdirde otomatik olarak hizmeti sonlandırılır.1 yıl süreyi kapsayan sipariş sürecinde devam etmeyen kullanıcıların sözleşmesi ürün-hizmet yenilememesi durumunda otomatik olarak fesh olmuş sayılır ve geçersizdir. 1 yıl süresi geçen alıcılar, web site hizmetini devam etmek istedikleri takdirde oluşan yenileme bedelini ödeyerek devam edecektir. Yenileme bedeli müşterinin kullandığı hosting paketine, web sitesi şablonuna, aldığı diğer ek hizmetlere göre değişiklik gösterebilir. 

4.7 - Söz konusu web sitesinde kullanılacak mail hizmeti, standart bir web hosting mail hizmeti olduğu için hosting kaynaklı oluşabilecek mail gönderilmemesi, mail alınmaması, spam kutusuna düşmesi gibi teknik konulardan SATICI sorumlu tutulamaz. Satıcı web sitesi tasarımlarını depolama için hosting alanı sağlamak ile mükelleftir. ALICI isterse mx kayıtlarında yönlendirme talep ederek, mail hizmetini farklı bir yerden sağlayabilir. Ayrıca mail sistemini spam olarak kullanan, kullanmaya çalıştığı tespit edilen siteler bildirim yapılmaksızın kapatılacaktır. Günde 200 adet mailden fazla mail gönderimi yasaktır. 

4.8 - Hazır web siteleri hakkında yardım, destek hizmeti sadece site üzerindeki, Destek Sistemi üzerinden yapılmaktadır. Telefon, whatsapp veya mail üzerinden teknik destek verilmemektedir. Destek sistemi ve süresi müşterinin kullandığı, ürüne göre ücretli veya ücretsiz olarak belirli bir süre için geçerlidir. Bu süreler ve paketler web sitesinin Destek Sistemi sayfasında belirtilmiştir. Destek sistemindeki fiyatlandırmalarda, müşteriye bildirmeksizin fiyat güncellemesi yapılabilir. 

4.9 - Wordpress web sitesi şablonları, müşteri sunucusuna kurulduktan sonra doğabilecek veri kaybı, hacklenme vb. tüm teknik sorunlardan kendisi (ALICI) sorumlu olacaktır. Kendi sunucusunda satın alıp kullandığı bir yazılım için SATICI asla sorumlu tutulamaz.   Wordpressofisi.com sunucularında barındırılan web siteleri için kullanıcı adı ve şifre bilgisi paylaşılan müşteriler web sitesinin içeriğinden sorumludur. Sitede yapacakları işlemlerden ve doğabilecek kullanıcı, sistem kaynaklı sorunlardan SATICI sorumlu tutulamaz. wordpressofisi.com sadece hacklenme, sitenin saldırıya uğraması durumlarında satın alınan şablonun aynısını sıfırdan demo şekliyle kurmakla mükelleftir. Müşteri sitelerinin her bir yeni kurulumlarında 250 TL+ KDV kurulum ücreti doğacaktır. 


4.9 / 2 - İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma, sipariş verme işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren geçerlilik kazanır. Satıcı, ürün veya hizmet  fiyatlarında bilgilendirme yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. 


MADDE 5 - CAYMA HAKKI


ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, ürünü iade etme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz yazılım tabanlıdır, kopyalanabilir, çoğaltılabilir ve başka bir alan adında tekrar kullanılabilir. Bu nedenle sipariş verdiğiniz hazır web sitesini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır.  Hazır wordpress web sitesi müşteri veya wordpressofisi.com sunucusuna kurulduğundan itibaren iade, iptal,cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşterinin, web sitesi kurulumu yapılmamış, dosyalar müşteri ile paylaşılmamışsa, değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen wordpress web sitesi şablonlarında tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satış Sözleşmesi  wordpressofisi.com'un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması, ödemenin geçmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.